Amningsfotografering i Skåne
Att föreviga amningen är något av det finaste jag vet. Närheten, värmen och bandet mellan mamma och barn, det är magiskt vackert att ta vara på och behålla för all framtid. I slutet av oktober var fina Kim och Frank hos mig för en amningsfotografering, och Kim ville gärna föreviga just den här tiden tillsammans. Vi pratade en stund i studion, och sedan körde vi till en av mina absoluta favoritplatser på hösten
 
 
Amningsfotografering
Efter en stunds fotograferande så började Frank bli lite trött, och då passade vi på att ta lite fina amningsbilder tillsammans. Det är så himla fint att föreviga den tiden tillsammans, någon som jag så önskar att jag hade gjort med Lovis.
Närheten, värmen och bandet mellan mamman och barnet, magiskt vackert att ta vara på och föreviga för all framtid.
 
 
Efter att ha ätit lite så passade vi på att ta ett gäng bilder till fulla med bus, för att sedan avsluta med ett par amningsbilder till.
 
 
Tack Kim och Frank för att jag fick föreviga er och er amningsresa tillsammans 🤎
 
 
Är du nyfiken på att göra en amningsfotografering? Man kan göra det och kombinera tillsammans med en familjefotografering, eller om ni vill göra en specialiserad moderskapsfotografering. Skicka in en förfrågan här 🤎